BÜLENT OKTAY KİMDİR

Bülent Oktay 1968 yılında Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini Bilgisayar Mühendisliği üzerine yaptı.oldu. Başta Avustralya olmak üzere, yurt içinde ve dışında Bilgi Teknolojileri kapsamında yürütülen çeşitli projelerde görev aldı.

İlk karikatürü 1983 yılında yayımlandı, ilk ödülünü 1987 yılında kazandı. Karikatürleri 1983 yılından beri yurt içinde ve dışında bir çok dergi ve gazetede yayınlanmaya devam eden sanatçı, muhtelif yarışmalardan değişik ödüller kazandı. Dünyanın değişik ülkelerinde birçok karikatür festivali ve karma sergiye katıldı.

1997 yılında İstanbul’da “Finans” konulu, 1998 yılında Fransa’da “INTERNATIONAL CARICATURE FESTIVAL” Organizasyonunun davetiyle “Sosyal Maskeler” konulu ve 2000 yılında İstanbul’da “Bilgisayar ve Teknoloji” konulu, 2006 yılında Ankara’da “Tecrübeler” konulu ve 2007 yılında “Yaşam” konulu beş kişisel sergi açtı. Karikatürlerini www.bulentoktay.net adresli web sitesinde yayınlamaktadır.

Aynı zamanda Kaligraf (Hattat) olan Bülent Oktay’ın , Latin Hattı konusunda çeşitli sergi çalışmaları bulunuyor. Şimdiye kadar birçok kitap resimleme, afiş ve logo çalışmaları yapmıştır.

20 yıldır üzerinde çalıştığı Hafıza Geliştirme ve Hatırlama teknikleri konusunda Avustralya, Amerika ve değişik Avrupa ülkelerinde araştırmalar yapan Bülent Oktay Hafıza geliştirmenin, mizah, ve psikoloji ile ilişkileri konusunda çalışmalarda bulundu. Karikatür, Aikido ve Hat eğitimlerinin yanında , “Karikatürlerle Hafıza Geliştirme ile Kolay Hatırlama Teknikleri” konusunda da eğitimler ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Kişisel Gelişim ve NLP çalışmaları yanında, ayrıca uzun yıllardır Satranç, Tasavvuf, Uzakdoğu felsefesi ve sporları ile ilgilenen Bülent Oktay, Aikido’da siyah kuşak 3.Dan sahibidir.

Bülent Oktay’ın Karikatürlerle Hafıza Geliştirme kitabı şimdi seçkin kitapçılarda…


└7.Baskı

Kitap siparişi için info@bulentoktay.net mail adresine istekte bulunabilirsiniz.

Share Button